MISIONÁŘ DNEŠKA

Milí přátele, kněží a vedoucí ministrantů!

Školní rok se nám už pěkně rozjel a já tu pro vás mám opět něco pro vaše ministranty – pravda, letos trochu se zpožděním ale přece.

Tato celoroční docházková hra do vaší zákristie volně navazuje na nedávnou ministrantskou pouť v Uherském Brodě a má účel nejen motivační, ale také misijní!

V levém dolním rohu mapy totiž naleznete krátkou modlitbu, kterou by se hoši měli pomodlit po každé mši při vybarvování políček (modlitba se vztahuje na lidi, žijící v oblasti, kterou daná políčka představují).

Po nějaké době by mapa světa modla vypadat nějak takto:

Návod k použití

  1. Stáhnout, vytisknout barevně na A2 (pokud zvolíte černobílý tisk, tak bude šedá voda).

>>>MISIONAR_DNESKA.pdf<<<

  1. Pověsit v zákristii na nástěnku nebo někde na skříň (v případě vybarvování fixem dát pod mapu ještě papír A2 výkresový kvůli propíjení).
  2. Poblíž hrací mapy umístit krabičku s pastelkami nebo fixy různých barev dle počtu vašich ministrantů (nám se osvědčili spíše ty fixy).
  3. Připravit si lepící papírky pro označení pastelky/fixu konkrétním jménem ministranta.
  4. Stanovit si pravidla, kolik políček a za co si hoši mohou vybarvit (uvažte podle počtu vašich ministrantů). Letos jsem vám to trochu ulehčil a vpravo dolů jsem přidal další tabulku – doplňte tedy kolik políček a za co bude, případně udělejte křížek (X) co se hodnotit nebude (nevím například, zda u vás ministranti také střeží Boží hrob na Bílou sobotu).
  5. Hned po první bodovací nedělní mši vše hochům vysvětlit a ukázat. Ať si vyberou barvu pastelky/fixu a ten si označí svým jménem a rovnou začnou vybarvovat. Nejprve políčko u svého jména (jména raději nadepište vy), poté rovnou někde v hrací oblasti dle nastavených pravidel. Dále už si to musí hoši po každé mši hlídat sami.
  6. Po ukončení hry odměňte ty nejlepší „misionáře“ – záleží na vás, zda to bude třeba na ministrantském táboře na konci prázdnin 2018, nebo v září přesně za rok.

 

Pozor!!!

Docela mile mě překvapilo, kde všude minulá hra NARNIA vysela! Pošlete mi prosím zpětnou reakci z vaší farnosti na mail alesholecek(zavináč)centrum.cz, ať vím, zda i na příští rok mám něco vůbec připravovat.
A zkuste přidat i nějaké nápady, tipy a triky, které by mohli pomoci i jiným farnostem 😉

Aleš Holeček

Comments are closed.