NARNIA 2016/2017

aslan

Milí přátelé, kněží a vedoucí ministrantů!

Za chvíli začne nový školní rok a mnozí ministranti se vrátí z letních táborů, dovolených a od babiček zpět do školních lavic.

Zde vám nabízím celoroční docházkovou motivační hru, která by na ně mohla v září čekat ve vaší sakristii.

Návod k použití:

 1. Stáhnout a vytisknout hrací mapu na formát A2 (klidně černobíle).
  >>>Narnia.pdf<<<
 1. Pověsit do sakristie na nástěnku nebo tam nalepit někde na skříň.
 2. Poblíž hrací mapy umístit krabičku s pastelkami nebo fixy různých barev dle počtu vašich ministrantů (fix nesmí propíjet, když tak pod mapu dát další papír).
 3. Připravit si lepící papírky pro označení pastelky/fixu konkrétním jménem ministranta.
 4. Stanovit si pravidla, kolik políček a za co si hoši mohou vybarvit:
  Hrací mapa je až pro 20 ministrantů, pak je například logické, že co mše to políčko. Pokud máte ve farnosti jen hrstku ministrantů, počet vybarvených políček za mši si dejte třeba na 3.
  Vybarvovat políčka lze krom mší v neděli a všední den také třeba za: ministrantské schůzky, pohřby, svatby, adorace, májové pobožnosti, stáž u Božího hrobu (Bílá sobota) …záleží na vás, jak to nastavíte!
 5. Hned po první bodovací nedělní mši vše hochům vysvětlit a ukázat. Ať si vyberou barvu pastelky/fixu a ten si označí svým jménem a rovnou začnou vybarvovat. Nejprve políčko u svého jména (jména raději nadepište vy), poté rovnou někde v hrací oblasti dle nastavených pravidel. Dále už si to musí hoši po každé mši hlídat sami. Cílem je dobýt (vybarvit) co nejvíce políček a zrušit tak na nich zimu Bílé čarodějnice. Kterou část území budou dobývat záleží na nich.
  Po nějaké době by hrací mapa mohla vypadat třeba takto:

Narnia_nahled

 1. Po ukončení hry odměnit ty nejlepší „dobyvatele“ – záleží na vás, zda to bude třeba na ministrantském táboře na konci prázdnin 2017, nebo v září přesně za rok.

Tipy:

 • U nás v Napajedlích máme v sakristii navíc i knihu docházky, kde se kluci podepisují k jednotlivým mším. Je tak zpětná kontrola zda nešvindlují a zároveň tam člověk vidí, které dny a kolik kluků chodí ministrovat.
 • Pokud máte ve farnosti potencionální nové ministranty, neváhejte ještě před spuštěním hry udělat náborovku…

Aleš Holeček

Comments are closed.