Léto už v posledních dnech doslova klepe na dveře, což znamená také blížící se dva měsíce prázdnin. Pokud stále přemýšlíte, jakým způsobem prožít část z osmi týdenního volna, nabízíme pět zajímavých tipů na akce pro mladší i starší ministranty.

Čtrnáctidenní dobrodružství uprostřed Hostýnských vrchů, celodenní dobrodružný program, noví kamarádi a skvělí vedoucí nebo spaní ve stanech na podsadách. Nejen to nabízí každoroční „ministrantský turnus“ pro kluky od 8 do 14 let v táborovém středisku Archa Rajnochovice. Více informací (včetně odkazu na webové stránky organizátora) naleznete zde.

Příležitost poznat krásy České republiky. To je cílem již čtrnáctého ročníku Ministrantského putovního tábora, který se letos uskuteční v druhé polovině července. Cílem čtyřdenního putování bude oblast Vysočiny, například Moravská Třebová, poutní místo Slavkovice, nejvyšší hora Žďárských vrchů Devět skal a další. Bližší informace k letošnímu ročníku jsou k dispozici na této stránce.

Pozvánky pro starší ministranty

Několik zajímavých akcí se letos o prázdninách odehraje také pro starší ministranty. Na prvním místě srdečně zveme starší ministranty na kurz MiniFor. Jedná se o roční kurz pro vedoucí ministrantů a starší ministranty od 14 let. Začínáme týdenním letním soustředěním v Náměšti na Hané v termínu 10. – 15. července 2022. Přihlašování je prodlouženo do 6. června 2022! Všechny důležité informace a odkaz na přihlašování naleznete v sekci MiniFor.

Pro mládež od 16 do 25 let (tedy i pro ministranty =) se letos na konci července uskuteční devátý ročník RAFT Campu na Arcidiecézním centru života mládeže Přístav v Rajnochovicích. Těšit se můžete na mimořádně nabitý týden plný zábavy, zajímavého programu, a především na příležitost k setkání s živým Bohem. Podrobnosti na webových stránkách ADCŽM Přístav Rajnochovice.

Druhý srpnový týden se po pěti letech uskuteční Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové. Tato jedinečná událost je určena pro všechny mladé od 14 do 26 let. Účast vřele doporučujeme také ministrantům, kteří splňují daný věkový limit. Veškeré informace k programu, možnosti přihlašování i aktuality naleznete na webových stránkách CSM 2022.

Víte o jiné události, která je vhodná (také) pro ministranty a chcete ji doporučit? Napište nám na info@ministranti.info a my tuto informaci do článku rádi přidáme.