Spolek MINISTRANTI ADO z. s. vydal během měsíce února leták s akcemi pro ministranty olomoucké arcidiecéze na rok 2022. Pevně věříme, že pandemie, která v posledních letech omezila konání velké části akcí, skutečně ustoupí a všechny plánované události se opravdu uskuteční. Z rozmanitého programu vybíráme některé z akcí, které by vaší pozornosti rozhodně neměly uniknout.

Velmi radostná událost nás čeká v sobotu 3. září v Náměšti na Hané nedaleko Olomouce. Po téměř dva a půl letech od začátku rekonstrukce požehná otec arcibiskup Jan Graubner tamější Ministrantskou faru. Od února roku 2020 postupně prošly rekonstrukcí interiéry a exteriéry farní budovy, všechna okolní stavení v areálu, vznikla nová kaple a další.

Samotnému požehnání Ministrantské fary o první zářijové sobotě bude předcházet děkovná mše svatá ve farním kostele, kterou odslouží olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Následovat bude farní den. Na celou slavnost srdečně zveme všechny ministranty! V průběhu letošního roku představíme blíže veškeré opravy fary zde na webových stránkách a postupně přidáme bližší informace k průběhu slavnosti.

MiniMiniFor, CROSS FORCE a další akce pro mladší ministranty

Po úspěchu prvního víkendového setkání kurzu MiniMiniFor, které se uskutečnilo v říjnu minulého roku, plánujeme letos uspořádat další dvě víkendovky. Jedná se o termín 11. – 13. března (děkanát Uherský Brod) a 21. – 23. října (děkanáty Přerov a Konice). Účastníky čeká nabitý víkendový program plný her, při kterém si zároveň procvičí ministrantské dovednosti. Program víkendů připravují eMkoAnimátoři.

Po dvouleté pandemické přestávce se letos snad už opět uskuteční oblíbený CROSS FORCE, vojenský víkend pro ministranty, který letos vychází na druhý červnový víkend (10. – 12. června). Místem konání bude jako obvykle táborové středisko Archa Rajnochovice. Ministranti se mohou těšit na víkend plný napětí, dobrodružství a zábavy, ale také příležitostí, jak prohloubit svoji víru a vztah s Bohem.

Ve druhé polovině července proběhne na Arše v Rajnochovicích čtrnáctidenní Ministrantský tábor, který je určen pro kluky od druhé do osmé třídy. Přihlašování bude spuštěno na začátku března.

Akce pro starší ministranty

Během letních prázdnin bude zahájen další ročník kurzu MiniFor (2022/2023). Jednoletý kurz se skládá z letního týdenního kurzu (10. – 15. července) a pěti víkendů během školního roku (první víkend se uskuteční v termínu 2. – 4. září). Přihlašování bude spuštěno 1. března na této stránce a potrvá do 20. května 2020. Kapacita kurzu je omezena na 15 účastníků.

Pro mládež (a tedy i ministranty) od 14 do 26 let se během srpna uskuteční Celostátní setkání mládeže. Týdenní setkání letos proběhne v Hradci Králové v termínu 9. – 14. srpna, účast ministrantům vřele doporučujeme!

Pro mladé muže (nejen ministranty) od 17 let připravují během roku akce také bohoslovci v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. V adventní a postní době je to víkendová duchovní obnova VIR a na začátku srpna pětidenní duchovní cvičení VIA.

Všechny ministranty srdečně zveme na florbalový turnaj a mše svaté do katedrály

V den slavnosti sv. Václava (ve středu 28. září) se v Olomouci uskuteční Ministrantský florbalový turnaj o Svatováclavský pohár. Letos se koná jubilejní desátý ročník! Kvůli velkému zájmu hrajeme ve třech věkových kategoriích, přihlašování bude možné v průběhu léta.

Ministranty zveme také na vybrané slavnosti do katedrály sv. Václava v Olomouci. Jedná se například o Missa Chrismatis na Zelený čtvrtek nebo červnová svěcení jáhnů a kněží.

Bližší informace k výše uvedeným akcím naleznete v příslušných sekcích na našich webových stránkách. Nezapomeňte sledovat také náš Facebook. Leták ve formátu PDF je k dispozici v sekci Ke stažení.

Služba a příprava akcí pro ministranty olomoucké arcidiecéze se neobejde bez pomoci druhých. Pokud s naší činností souzníte a přejete si její další rozvoj, můžete nám v tom pomoci. Více informací naleznete na stránce Jak nás podpořit. Děkujeme!

Informace ke konání akcí vzhledem k epidemiologické situaci
Všechny akce, plánované na letošní rok, se uskuteční pouze v případě příznivé epidemiologické situace. Pro aktuální informace sledujte prosím naše webové stránky. Děkujeme za pochopení!