Zprovoznění Ministrantské fary v Náměšti na Hané v září roku 2020 předcházelo několik měsíců intenzivních prací. Rekonstrukce vnitřních prostor fary je sice hotova, kolem však ještě zbývá spousta práce. Podívejte se, co všechno jsme už společně dokázali, jak vypadá současná situace a co plánujeme do budoucna.

Co se nám zatím povedlo

Zrekonstruovali jsme interiér Ministrantské fary i část venkovních prostor. Rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor i části venkovních objektů probíhala od února do srpna roku 2020. Ke zdárnému průběhu prací přispěli studenti Teologického konviktu v Olomouci a farníci z Náměště na Hané i blízkého okolní, bez jejichž obětavé pomoci a nasazení by dílo nemohlo být dokončeno. Co přesně jsme během půlročních prací zvládli?

Na čem aktuálně pracujeme

Rekonstrukcí fary práce zdaleka neskončily. V současné době pracujeme na rekonstrukci venkovní klubovny (jedna z místností bývalých hospodářských budov). Hned poté máme v plánu dokončit nové rozvody elektřiny do venkovních budov (dílna, klubovna, stodola a další).

Co plánujeme do budoucna?

I přes probíhající rekonstrukci vnějších prostor plánujeme v areálu Ministrantské fary další úpravy. V roce 2021 bychom rádi začali s budováním kaple a nové společenské místnosti (vše v prostorách dvou sklepů pod farní budovou). V plánu máme výstavbu venkovní kuchyně s hygienickým zázemím (místnost s kuchyňskou linkou a toaleta). Chceme, aby Ministrantská fara vypadala dobře nejen zevnitř, ale i zvenku. Proto se pustíme do opravy venkovní fasády.

Pokud se vám projekt Ministrantské fary líbí, budeme rádi za vaši podporu. O možnostech pomoci se dozvíte na stránce Jak nás podpořit. Nové informace o Ministrantské faře chceme do budoucna přinášet také v sekci Zprávy (rubrika Spolek).

Chcete vidět jak moc se po půl roce intenzivních prací změnil interiér a okolí fary? Podívejte se na fotografie v naší online galerii Zonerama.