Poctivá duchovní příprava na Vánoce či Velikonoce, příležitost ke ztišení či digitálnímu detoxu, ale především skvělá příležitost k prohloubení vztahu s Bohem. To vše a mnohem více nabízí víkendové rekolekce VIR, které každoročně konají v olomouckém kněžském semináři.

VIR (latinsky „muž“) je víkendová duchovní obnova (rekolekce), kterou pořádají bohoslovci Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci. Koná se dvakrát ročně v adventní a postní době. Rekolekce jsou skvělou příležitostí pro ztišení a setkání s Kristem, proto většina programu probíhá v tichu.

Zváni jsou všichni mladí muži od 17 do 35 let, kteří hledají cestu k prohloubení modlitby, ale nevědí, jak na to a chtěli by udělat další krok. Důležitá je ochota zanechat na krátký čas svých každodenních povinností, aby se účastník mohl věnovat meditaci, modlitbě a duchovním věcem.

Účastníci se mohou těšit na mše svaté, promluvy a podněty k osobnímu rozjímání, lectio divina či adoraci. Během víkendu lze využít příležitosti k duchovnímu rozhovoru či svátosti smíření. Víkendové rekolekce provází každý rok jiné téma, které se prolíná duchovním programem. Konkrétní program je představen při zahájení duchovní obnovy.

Rekolekce začínají páteční večeří a končí nedělním obědem. Ubytování (není nutné si brát spacák), celodenní strava (od pondělního do pátečního oběda) a pitný režim jsou zajištěny. 

DUCHOVNÍ OBNOVA VIR

Základní informace aneb na co (nejen) se můžete těšit:

Termín

Duchovní obnova VIR se koná dvakrát ročně vždy přibližně v polovině adventní i postní doby. Přesný termín konání bývá s předstihem zveřejněn na webu kněžského semináře.

Místo konání

Veškerý program, včetně ubytování i stravy, je zajištěn v prostorách Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci. Adresa: Žerotínovo náměstí 605/2, 779 00 Olomouc.

Pro koho?

Rekolekce jsou určeny pro mladé muže a ministranty od 17 do 35 let, kteří chtějí prohloubit svůj duchovní život. VIR je též vhodnou přípravou na vánoční/velikonoční svátky.

Program

Během víkendového programu nechybí mše svaté, rozjímání nad Písmem, adorace, lectio divina, pravidelné promluvy a podněty k osobnímu rozjímání a další. Možnost svátosti smíření či duchovního rozhovoru.

Servis

Účastníci si nemusí brát spacák či karimatku, pro každého je k dispozici vlastní postel i s povlečením. Celodenní stravování a pitný režim jsou zajištěny od páteční večeře do nedělního oběda.

Bližší informace

Podrobnosti k víkendům (včetně tématu), informace o přihlašování a kontakt na organizátory nalezete na webu kněžského semináře.

AKS Olomouc →