Ministrantský florbalový turnaj o Svatováclavský pohár se koná každoročně v den slavnosti sv. Václava, patrona českého národa, olomoucké arcidiecéze i všech arcidiecézních ministrantů. Jedná se o celodenní akci, během které se pravidelně setkávají ministranti ze všech koutů naší arcidiecéze. Účelem setkání je oslavit svátek našeho národní patrona a v rámci turnaje přátelsky změřit síly s dalšími diecézními ministranty.

Protože se turnaj odehrává v den slavnosti svatého Václava, oficiálním začátkem akce je vždy slavnostní mše svatá v katedrále sv. Václava v Olomouci, na které ministrují také všichni účastníci turnaje. Po mši svaté následuje společný přesun na vybrané sportoviště v Olomouci, kde se odehraje samotný turnaj. Kvůli velkému zájmu jsou týmy jsou rozděleny do tří věkových kategorií, počet hráčů je 3+1.

Vítězné týmy se mohou těšit na Putovní svatováclavský pohár (pro nejstarší a střední kategorii) a další lákavé ceny, které jsou připraveny ve všech třech kategoriích také pro další týmy na stupních vítězů. Odměnu za účast obdrží všechny týmy.

MINISTRANTSKÝ FLORBALOVÝ TURNAJ

Základní informace ve zkratce aneb na co (nejen) se můžete těšit:

Termín

Ministrantský florbalový turnaj o Svatováclavský pohár se každoročně odehrává v den slavnosti sv. Václava, tedy 28. září (státní svátek).

Místo konání

Turnaj se odehrává v Olomouci. Část programu v katedrále sv. Václava, samotná utkání v některém z olomouckých sportovních areálů.

Výhry

Na vítěze čeká putovní Svatováclavský pohár. První tři týmy se mohou těšit na lákavé výhry. Ale nebojte! Odměnu za účast si odnese každý.

S sebou

Nezapomeňte na florbalové vybavení, vhodné oblečení a obuv do tělocvičny. Na mši svatou do katedrály si vezměte ministrantské oblečení.

Duchovní program

Každoročně začínáme slavnostní mší svatou v katedrále sv. Václava, za přítomnosti olomouckých biskupů.

Stravování

S prázdným žaludkem se hraje těžko. Účastníci mají zajištěn oběd a pitný režim po celou dobu turnaje. K dispozici taktéž prodejní stánek.

FOTOGALERIE

Podívejte se, jak to na florbalovém turnaji vypadá.
Chcete si prohlédnout více fotografií?

Podívejte se do naší Fotogalerie!

AKTUÁLNÍ ROČNÍK

Podívejte se na bližší informace pro aktuální ročník (2022).

Termín konání: 28. září 2022 (středa)
Místo konání: Olomouc (katedrála sv. Václava, Sportovní hala UP)
Účastnický příspěvek: 50 Kč
S sebou: florbalové vybavení, sportovní oblečení a obuv do tělocvičny, svačina a pití, ministrantské oblečení na mši svatou, kartička zdravotní pojišťovny

Stručný harmonogram: začátek v 10 hodin dopoledne slavnostní mší svatou v katedrále sv. Václava. Po mši svaté společný přesun do Sportovní haly Univerzity Palackého. Občerstvení a pitný režim zajištěny. Předpokládané zakončení v 18 hodin.

Podrobnější informace v průběhu léta 2022.

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Napište nám!

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Potřebujete se na něco zeptat? Vaše dotazy k Ministrantskému florbalovému turnaji rádi zodpovíme na e-mailu akce@ministranti.info
Zaujal Vás florbalový turnaj?

Podívejte se na výsledky předchozích ročníků!