Ministrantský florbalový turnaj o Svatováclavský pohár se koná každoročně v den slavnosti sv. Václava, patrona českého národa, olomoucké arcidiecéze i všech arcidiecézních ministrantů. První ročník turnaje se odehrál v roce 2011. Protože se turnaje zpočátku konaly v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci, nesl turnaj až do roku 2014 název „O pohár otce rektora“, rok poté (2015) se poprvé objevil název „Svatováclavský pohár“. V pozdějších letech se místa konání turnaje měnila. Kromě Olomouce se turnaje odehrály například v Uherském Brodě a Bánově nebo v Šumperku. V současnosti je místem konání turnaje některý ze sportovních areálů v Olomouci.

Protože se turnaj odehrává v den slavnosti svatého Václava, oficiálním začátkem akce je vždy slavnostní mše svatá v katedrále sv. Václava v Olomouci, na které ministrují také všichni účastníci turnaje.
Kvůli velkému zájmu je turnaj rozdělen do tří věkových kategorií. Nejstarší kategorie (14 – 20 let), střední kategorie (10 – 13 let) a nejmladší kategorie (6 – 9 let).

Zápasy jsou pískány zkušenými rozhodčími, hraje se na klasické palubovce ve sportovním oblečení (dresu). Pro brankáře je k zapůjčení základní výbava. Každý účastník má zajištěn oběd, který se vydává po mši svaté před začátkem zápasů. Po celou dobu utkání je k dispozici pitný režim.

Výherci v nejstarší a střední kategorii se mohou těšit na Putovní svatováclavský pohár a další lákavé ceny, které jsou připraveny ve všech třech kategoriích také pro všechny týmy na stupních vítězů. Odměnu za účast obdrží všechny týmy.

MINISTRANTSKÝ FLORBALOVÝ TURNAJ

Základní informace aneb na co (nejen) se můžete těšit:

Termín

Ministrantský florbalový turnaj o pohár svatého Václava se každoročně odehrává v den slavnosti sv. Václava, tedy 28. září.

Místo konání

Turnaj se odehrává v Olomouci. Část programu v katedrále sv. Václava, samotná utkání v některém z olomouckých sportovních areálů.

Výhry

Na vítěze kategorií čeká putovní Svatováclavský pohár. První tři týmy se mohou těšit na lákavé výhry. Ale nebojte! Odměnu za účast si odnese každý.

S sebou

Nezapomeňte na florbalové vybavení, vhodné oblečení a obuv do tělocvičny a svačinu. Na mši svatou do katedrály si vezměte ministrantské oblečení.

Duchovní program

Každoročně začínáme slavnostní mší svatou v katedrále sv. Václava, za přítomnosti olomouckých biskupů.

Stravování

S prázdným žaludkem ten nejlepší výkon nepodáte. Pro účastníky je zajištěn oběd a dostatek pitného režimu po celou dobu turnaje.