Kurz Ministrantské formace neboli MiniFor je určen pro starší ministranty a vedoucí ministrantů starší čtrnácti let.  Program připravují a vedou bohoslovci Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci za podpory spolku MINISTRANTI ADO z. s. Program se skládá z teoretické části (přednášky o liturgii, praktických dovednostech a duchovním životě) a části praktické (nácviky liturgie, hry a další).

V rámci kurzu čeká na účastníky pětidenní letní soustředění a dále pět víkendů (od pátku do neděle) během školního roku. Na všech setkáních nechybí mše svatá a další duchovní program (ranní a večerní modlitba, adorace, denní modlitba církve) přednášky, hry a další. Kurz probíhá na ministrantské faře v Náměšti na Hané, nedaleko Olomouce. 

Cena kurzu je 1100 Kč za letní soustředění a dále 500 Kč za každý víkend (víkendy je možné zaplatit zvlášť). V ceně každého setkání je zahrnuto ubytování, celodenní strava (v případě víkendu od páteční večeře do nedělního oběda), pitný režim, výukové materiály a další.

Po úspěšném absolvování kurzu obdrží aktivní účastníci osvědčení.

Aktuální informace pro účastníky kurzu jsou k dispozici na stránce Letošní ročník. Více informací k přihlašování (včetně odkazu na online formulář) naleznete v Přihlášce.

KURZ MINIFOR

Základní informace aneb na co (nejen) se můžeš těšit:

Délka kurzu

Kurz se skládá z pětidenního letního výukového soustředění a pěti víkendů během následujícího školního roku. Termíny setkání se dozvíš vždy před zahájením nového ročníku.

Místo konání

Veškeré dění se odehrává na Ministrantské faře v Náměšti na Hané, nedaleko Olomouce. Do Náměště se pohodlně dostaneš autobusem (zastávka přímo před farou) i vlakem.

Duchovní program

Těšit se můžeš na mše svaté a další duchovní program. Po celou dobu setkání je přítomen kněz, kterého můžeš požádat o svátost smíření či duchovní rozhovor.

Ubytování a strava

Pohodlná postel a výborná strava je základ úspěchu! Nemusíš se bát, že skončíš na karimatce. Těšit se můžeš na celodenní chutnou stravu a dostatek pitného režimu.

Teoretické dovednosti

Nasbíráš nové znalosti a osvěžíš si ty, které už znáš. Těšit se můžeš na přednášky o liturgii, praktických dovednostech (nejen o vedení ministrantů) a duchovním životě.

Praktické znalosti

Nově nabité znalosti si procvičíš v rámci praktického nácviku liturgie v kostele, zahraješ si spoustu her, které můžeš využít na ministrantských schůzkách a mnoho dalšího.

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Napište nám!

Vaše dotazy ke kurzu MiniFor rádi zodpovíme na e-mailu minifor@ministranti.info