Kurz Ministrantské formace neboli MiniFor je určen pro starší ministranty a vedoucí ministrantů starší čtrnácti let.  Program připravují a vedou bohoslovci Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci za podpory spolku MINISTRANTI ADO z. s. Každé setkání se skládá z teoretické části (přednášky o liturgii, praktických dovednostech a duchovním životě) a části praktické (nácviky liturgie, hry a další).

V rámci kurzu čeká na účastníky pětidenní letní soustředění (většinou v polovině července) a dále pět víkendů (od pátku do neděle) během školního roku. Na všech setkáních nechybí bohatý duchovní program (mše svaté, ranní a večerní modlitby, adorace, denní modlitba církve), přednášky, hry, soutěže a další. Během roku se účastníci kurzu mohou zapojit do organizace vybraných akcí pro ministranty olomoucké arcidiecéze.

Logo kurzu MiniFor

Kurz probíhá na Ministrantské faře v Náměšti na Hané nedaleko Olomouce (pokud není stanoveno jinak). Cena kurzu je stanovena na 1100 Kč za letní soustředění a dále 500 Kč za každý víkend (víkendy je možné zaplatit zvlášť). V ceně jsou zahrnuty náklady na ubytování, celodenní stravu (v případě víkendu od páteční večeře do nedělního oběda), pitný režim, výukové materiály a další. Po úspěšném absolvování kurzu obdrží aktivní účastníci osvědčení (podmínky k získání osvědčení jsou uvedeny na stránce s přihláškou).

Více informací k přihlašování (včetně odkazu na on-line formulář) naleznete na stránce Přihláška.

KURZ MINIFOR

Základní informace aneb na co (nejen) se můžeš těšit:

Délka kurzu

Kurz se skládá z pětidenního letního výukového soustředění a pěti víkendů během následujícího školního roku. Termíny setkání se dozvíš vždy před zahájením nového ročníku.

Místo konání

Veškeré dění se odehrává na Ministrantské faře v Náměšti na Hané, nedaleko Olomouce. Do Náměště se pohodlně dostaneš autobusem (zastávka přímo před farou) i vlakem.

Duchovní program

Těšit se můžeš na mše svaté a další duchovní program. Po celou dobu setkání je přítomen kněz, kterého můžeš požádat o svátost smíření či duchovní rozhovor.

Ubytování a strava

Pohodlná postel a výborná strava je základ úspěchu! Nemusíš se bát, že skončíš na karimatce. Těšit se můžeš na celodenní chutnou stravu a dostatek pitného režimu.

Teoretické dovednosti

Nasbíráš nové znalosti a osvěžíš si ty, které už znáš. Těšit se můžeš na přednášky o liturgii, praktických dovednostech (nejen o vedení ministrantů) a duchovním životě.

Praktické znalosti

Nově nabité znalosti si procvičíš v rámci praktického nácviku liturgie v kostele, zahraješ si spoustu her, které můžeš využít na ministrantských schůzkách a mnoho dalšího.

FOTOGALERIE

Podívejte se, jak to na kurzu MiniFor vypadá.
Chcete si prohlédnout více fotografií?

Podívejte se do naší Fotogalerie!

AKTUÁLNÍ ROČNÍK

Podívejte se na bližší informace pro aktuální ročník (2022/2023).

Víkendový kurz 24. – 26. února 2023
Víkendový kurz 21. – 23. dubna 2023
Letní kurz 6. – 9. července 2023

Bližší informace ohledně víkendu obdrží přihlášení účastníci po přihlášení. Vaše dotazy k víkendu rádi zodpovíme na e-mailu minifor@ministranti.info

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Napište nám!

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Potřebujete se na něco zeptat? Vaše dotazy ke kurzu MiniFor rádi zodpovíme na e-mailu minifor@ministranti.info
Zaujal Vás kurz MiniFor??

Podívejte se na možnosti přihlášení!