Nabízíme ochutnávku akcí pro ministranty

Jako každý rok, spatřil i letos světlo světa leták s akcemi pro ministranty olomoucké arcidiecéze, který vydává spolek MINISTRANTI ADO. Z nabitého programu pro vás vybíráme některé z akcí, které v naší arcidiecézi v letošním roce proběhnou.

Dvě největší události se odehrají na podzim

Začínáme netradičně podzimem. Září bude stejně jako minulé roky patřit Ministrantskému florbalovému turnaji o Svatováclavský pohár. Těšit se můžete na slavnostní mši svatou v katedrále a celodenní turnaj ve Sportovní hale UPOL. Dokážeme společně překonat jubilejní 10. ročník, který se v minulém roce pyšnil rekordní účastí a podporou fanoušků? Přihlašování vypukne tradičně na přelomu srpna a září.

V minulém roce požehnal otec biskup naši Ministrantskou faru v Náměšti na Hané a s ní také tamější kapli bl. Carla Acutise. V sobotu 21. října se v Cholině (nedaleko Náměšti) uskuteční první ročník Malé pouti ke cti bl. Carla Acutise. Těšit se můžete na celodenní bohatý program pro ministranty i dospělé, nebude chybět možnost prohlídky Ministrabtské fary v Náměšti. Společné setkání zakončíme v odpoledních hodinách mší svatou s otcem biskupem Antonínem Baslerem.

Akce pro mladší ministranty

Opět po roce se na Arše v Rajnochovicích uskuteční CROSS FORCE. Oblíbený víkend pro ministranty s vojenskou tematikou vychází na druhý červnový víkend (9. – 11. června). CROSS FORCE není jen víkend plný akce, dobrodružství a zábavy, ale také příležitost, jak prohloubit svoji víru a vztah s Bohem. Tam prostě nesmíte chybět!

Ve druhé polovině srpna proběhne na Arše v Rajnochovicích čtrnáctidenní Ministrantský tábor, který je určen pro kluky od druhé do osmé třídy. Přihlašování bude spuštěno na začátku března.

Na Ministratské faře v Náměšti na Hané se v květnu uskuteční druhý víkend MiniMiniForu (nejen) pro ministranty (8-12 let) z děkanátů Konice a Prostějov. Na podzim plánujeme otevření dalšího ročníku víkendových setkání, tentokrát (nejen) pro ministranty z děkanátů Šumperk a Zábřeh.

Akce pro starší ministranty

Starší ministranty (16-30 let) zveme na Světové dny mládeže do Lisabonu. Setkání se uskuteční od 26. července (Dny v diecézi) do 6. srpna 2023 (program s papežem v Lisabonu). Pokud můžete, určitě tuto příležitost využijte. Jedná se na delší čas pravděpodobně o poslední setkání na evropské půdě (Svatý otec klade velký důraz na střídání pořadatelských zemí na různých kontinentech).

Pro mladé muže (nejen ministranty) od 17 let připravují během roku akce také bohoslovci Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci. V adventní a postní době je to víkendová duchovní obnova VIR. Pětidenní duchovní cvičení VIA se letos neuskuteční z důvodu konání SDM v Lisabonu.

Výčet všech akcí naleznete v letáku s akcemi pro ministranty. Pro více informací (také o nově plánovaných akcích) sledujte naše webové stránky a účty na sociálních sítích FacebookInstagram.