Svatováclavský turnaj měl rekordní účast

Více než 200 ministrantů a rekordních 27 týmů. Mše svatá ve zcela zaplněné katedrále sv. Václava, společný průvod do Sportovní haly UP a odpolední turnaj plný napětí, sportovních zážitků a radosti ze hry. Nejen takový byl jubilejní 10. ročník Ministrantského florbalového turnaje o Svatováclavský pohár ve středu 28. září 2022 v Olomouci.

Zářijový ministrantský florbalový turnaj bývá každoročně stálicí mezi akcemi pro ministranty olomoucké arcidiecéze, které pořádá spolek MINISTRANTI ADO z. s. Sportovní klání začalo jako obvykle slavnostní mší svatou v katedrále sv. Václava. Ve zcela zaplněném dómu měli organizátoři turnaje co dělat, aby všechny ministranty dokázali vměstnat do presbytáře. Mši svaté předsedal apoštolský administrátor Mons. Josef Nuzík, který se během promluvy několikrát obrátil také k ministrantům. V závěru promluvy otec biskup pronesl modlitbu za zdárný průběh turnaje a popřál ministrantům mnoho sportovních zážitků. Po mši svaté následoval přesun městem do Sportovní haly Univerzity Palackého.

Florbalový turnaj pod jednou střechou se osvědčil už v minulém roce a letos tomu nebylo jinak. Ministranti a jejich doprovod nalezli ve sportovní hale veškeré potřebné zázemí včetně stravování, k dispozici byl také prodejní stánek spolku s propagačními předměty.

Odpolední část turnaje ve sportovní hale provázela skvělá atmosféra. Organizátoři z řad spolku MINISTRANTI ADO z. s. i Teologického konviktu si pochvalovali vynikající přátelskou atmosféru. Halou se neslo vzájemné fandění a povzbuzování hrajících týmů. Také skupina profesionálních rozhodčí chválila přátelské chování hráčů, zdravou soutěživost a hru v duchu fair play.

Napětí až do úplného konce

Turnaj se letos odehrál ve třech kategoriích – starší (14-20 let), střední (13-10 let) a mladší (6-9 let). Jednotlivé týmy hrály nejprve v menších základních skupinách. Ty nejlepší dále postupovaly do vyřazovací části. Kvalita týmů každým rokem vzrůstá a postupující týmy byly opravdu velmi vyrovnané. Vítězem nejstarší kategorie se nakonec stali ministranti z farnosti Hovězí. První místo ve střední kategorii obsadil stejně jako minulý rok tým Kaštani z farnosti Cholina. V nejmladší kategorii se z prvního místa radoval tým SKM Prostějov.

Děkujeme všem ministrantům za jejich účast a rodičům, kněžím či vedoucím ministrantů za doprovod mladých sportovců a jejich celoroční podporu. Jedenáctý ročník turnaje o Svatováclavský pohár se uskuteční ve čtvrtek 28. září 2022. Přihlašování bude spuštěno na začátku nového školního roku.

Níže si můžete prohlédnout výběr fotografií z celého dne. Kompletní fotogalerii z turnaje naleznete na webovém portálu Člověk a víra. Autorem fotografií je Josef Polehňa.