Ministranti se po roce utkají o Svatováclavský pohár

Přátelsky změřit síly ve florbalovém turnaji, utkat se o putovní pohár sv. Václava a oslavit svátek našeho národního patrona. Takovou příležitost budou mít již po jedenácté ministranti ze všech koutů olomoucké arcidiecéze ve čtvrtek 28. září v Olomouci.

Konec září je každoročně neodmyslitelně spojený nejen s oslavami státního svátku, ale také se slavností sv. Václava – patrona olomoucké arcidiecéze i celého národa. Právě 28. září se v naší arcidiecézi pravidelně koná Ministrantský florbalový turnaj o Svatováclavský pohár.

Celodenní turnaj začne jako každý rok mší svatou v katedrále sv. Václava. Slavnostní bohoslužby se kromě olomouckých biskupů účastní velké množství věřících, kněží a jáhnů z celé arcidiecéze. Stalo se pěknou tradicí, že všichni účastníci turnaje přichází na tuto mši svatou v ministrantském oblečení v čele s ministrantským praporem.

Po mši svaté vypukne ve Sportovní hale Univerzity Palackého samotný turnaj, který potrvá až do odpoledních hodin. Ačkoliv putovní pohár mohou získat jen nejlepší týmy ze tří kategorií, diplomy a drobné ceny obdrží všechny týmy, které se turnaje zúčastní.

Srdečně zveme k účasti na turnaji aktivní ministranty ze všech farností naší arcidiecéze. Veškeré informace k turnaji a odkaz na on-line přihlašovací formulář naleznete na stránce florbalový turnaj. Přihlašování bylo prodlouženo do úterý 26. září 2023 (18 hodin).

Pro aktuální informace o turnaji sledujte naše účty na sociálních sítích Facebook a Instagram. Přihlášeným týmům také zašleme finální informace a harmonogram dne v týdnu před konáním turnaje.

Zároveň prosíme o podporu pány faráře, kaplany, jáhny, rodiče, či vedoucí ministrantů a další věřící. Podpořte vaše ministranty k účasti na turnaji a nebojte se přijet do Olomouce společně s nimi a oslavit tak svátek našeho národního patrona. Těšíme se na vás 28. září v Olomouci!